Koronavirus - informace pro rodiče k aktuální situaci omezení provozu mateřských škol

Mateřská škola Dačice, Bratrská 177/I, 380 01 Dačice

Informace pro rodiče k aktuální situaci omezení provozu mateřských škol

I přes to, že mimořádné opatření státu o uzavření škol ze dne 10.3.2020 se netýká předškolního vzdělávání, žádáme z důvodu ochrany a prevence šíření infekčního onemocnění COVID – 19 rodiče dětí, které navštěvují MŠ Dačice, aby zvážili docházku dětí do MŠ. A bude-li to možné (jste na MD, bez zaměstnání či s možností práce z domu, čerpáte ošetřovné na dítě školou povinné), abyste nechali své dítě do odvolání doma. Pro rodiče, kteří nemohou zajistit náhradní péči o děti, budou mateřské školy v omezeném provozu otevřené. Ředitelství MŠ Dačice po dohodě s Městem Dačice tak reaguje na doporučení MŠMT ze dne 10.3.2020, aby zřizovatelé zvážili omezení nebo uzavření mateřských škol.

V současné době jsou z předškolního vzdělávání odhlášeny téměř dvě třetiny dětí. Od 12.3.2020 byla z důvodu výrazného poklesu dětí uzavřena MŠ Sokolská. Upozorňujeme rodiče, že může dojít k omezení provozu i na dalších pracovištích MŠ Dačice. O aktuální situaci budete informováni prostřednictvím emailu a www.msdacice.cz. Cílem tohoto opatření je zabránit kumulaci většího množství předškoláků s ohledem na rozšiřující se riziko nákazy koronavirem.

Do mateřské školy přivádějte pouze zdravé děti! Bude-li u dítěte zjištěno nachlazení či jakékoliv známky nemoci, budete vyzváni k okamžitému vyzvednutí dítěte ze školy.

Velmi Vám děkujeme za pochopení, vstřícnost a přejeme Vám i Vašim rodinám pevné zdraví.

Mgr. Hana Švarcová, ředitelka MŠ Dačice

Počet dětí ze dne 13.3.2020

Aktuální počet dětí

dopoledne/odpoledne
Provozní doba
Bratrská 25/13 6.15 – 16.15 hod.
B.Němcové 19/8 6.15 – 16.15 hod.
Sokolská 2/2 mimo provoz
D. Němčice 13/10 6.15 – 16.15 hod.
Bílkov 13/9 6.15 – 16.15 hod.
Za Lávkami 25/18 6.15 – 16.15 hod.

Celkem 97/60