Třída U Veverky

MOTTO TŘÍDY: "MY JSME KAMARÁDI, VZÁJEMNĚ SI NASLOUCHÁME A MÁME SE RÁDI. PŘÍRODU MY CHRÁNÍME, HODNĚ SE O NÍ DOZVÍME…"

 

Učitelky: Bc. Milada Janoušková, Martina Maxová

Asistentka: Eva Bastlová

 

V naší třídě U veverky se vzdělávají děti ve věku 3-5 let. Barevné ladění třídy je v teplých barvách hlavně zelené. Třída je prosvětlená a prostorná   – velká okna, s efektivními „sýrovými stropy“ působící příjemným, moderním dojmem. Je rozdělena do dvou částí - třídy a herny. V obou místnostech je relaxační kout  s velkým oknem, kde děti pozorují dění venku a relaxují. K naší třídě také přiléhá nová umývárna, toalety, sprcha, šatna učitelek a šatna dětí, která ústí do prostorného átria. V šatně je vytvořen koutek na výstavu prací dětí a narozeninový strom s Veverkou Zrzečkou.  

V této třídě se zaměřujeme na sociální soužití dětí – pravidla třídy, piktogramy, rozvíjení her – námětových, konstruktivních, společenských aj. Průvodcem činností v této třídě je plyšová  „Veverka  Zrzečka“. Další prioritou naší třídy je logopedická prevence a environmentální výchova – zavedení přírodovědných činností Broučci. Důležité jsou i tělovýchovné chvilky a psychomotorické hry, ke kterým využíváme hernu a novou tělocvičnu v naší MŠ. 

Snažíme se, aby děti měly dostatek prostoru pro volnou hru a formou her a prožitkového učení si obohacovaly vědomosti a dovednosti a cítily se v naší třídě „jako doma“.