Jarní probuzení zahrádky

Ve středu 13. 4. 2022 proběhlo v zahradním areálu MŠ Za Lávkami Probouzení zahrádky ze zimního spánku. Nejmladší děti ze třídy U Kuřátka probudily svým vystoupením nejen zahrádku a jarní sluníčko, ale i ptáčky, broučky, motýlky a čmeláky. Na závěr děti básničkou a kouzelným klíčem odemkly jarní bránu.

Jarní brána zelená se,

jarní brána otvírá se.

Kudy ty, tudy já,

brána už se otvírá!

Po vystoupení si mohli děti a rodiče procvičit hlavičky, své smysly a protáhnout tělo na několika stanovištích s jarními úkoly a u ohniště upéct hada z kynutého těsta. Naše šikovné paní kuchařky také připravily raut s nápoji, zeleninou a jednohubkami k ochutnání několika oblíbených pomazánek. Pečení hadi, ale zejména pomazánky měli veliký úspěch jak u dětí, tak i u rodičů. Děti na závěr akce dostaly za splněné úkoly balíčky s překvapením.

Vystoupení, soutěžení a společné posezení s dětmi, jejich rodiči a přáteli se velice zdařilo. Všichni jsme odcházeli z této akce s úsměvem, protože jaro už k nám konečně přišlo!

Fotografie zde.

Video: