Projektový den - Voják stojí na stráži

Projektový den „Voják stojí na stráži“

Ve čtvrtek 12. 11. 2020 jsme společně s dětmi ze třídy U Žabičky a U Veverky strávili v rámci projektu „Voják stojí na stráži“ hezké dopoledne, kdy jsme se částečně proměnili s dětmi na vojáky. Při příchodu do třídy dostalo každé dítě svoji vojenskou knížku, do které si celý den sbíralo razítka za splnění vojenských úkolů. Úkoly byly rozmístěny po stanovištích ve třídě. Za splnění úkolů paní učitelky – velitelky rozdávaly razítka do vojenských průkazů.  Ve vojenské kuchyni děti vařily kaši pro celou armádu, skládaly vlaku ČR, Dačic, NATO, nalepovaly barevné kousky papíru na naši vlajku (koláž) a následně provedly vojenský úklid – děti se naučily srovnat si své oblečení
a odnesly si ho na své místo do šatny.

Potom  nás v tělocvičně čekal voják z povolání. Děti mohly prohlédnout vojenskou uniformu, neprůstřelnou vestu, vybavení vojáka k přežití, vojenské vybavení (helmu, brýle, zbraň,turnikety). Pomocí projektoru nám pan rotmistr připravil prezentaci s fotodokumentací z mise v Afghánistánu a foto vojenské techniky.

V neposlední řadě jsme všichni zdárně ukončili tento den vojenským výcvikem na zahradě. Paní učitelky připravily pro děti – vojáky překážkovou dráhu. Vojenský výcvik jsme ukončili nástupem a radostným pokřikem s pocitem dobře provedené práce. Domů si děti odnesly společně prožité chvíle v roli vojáka, vojenský průkaz, odznak a omalovánky.

Všichni jsme si tento vojenský  den náramně užili a těšíme se na další projektový den.

Všechny fotografie naleznete na tomto odkazu: Fogalerie - projektový den