Téma: Malované vajíčko (29.3.-2.4.)

Dobrý den děti

Tak jak se máte?  Doufám, že dobře a že už se všichni těšíte na velikonoce. Tenhle týden bychom si o nich povídali a těšili se spolu.   Aby vám to těšení rychleji ubíhalo, posílám vám nějaké nápady, co můžete doma dělat, jistě vám rodiče nebo starší sourozenci pomůžou.  A  taky pár úkolů pro naše předškoláky. Tak si užijte hezké velikonoce – svátky jara.

Budu se těšit na vaše splněné úkoly, obrázky nebo fotky.

Zdraví vás vaše paní učitelka

Pelikán ČB

Co si procvičíme k tématu „Malované vajíčko“

1.Hra: Velikonoční vajíčko…. Na dílcích vajíčka jsou napsané „úkoly“.

Dílky si vystříhněte a až úkol splníte, nalepte dílek na své místo. Na konci budete mít barevné vajíčko.

Motivaci ke cvičení s „vajíčkem“ najdete v příloze - cvičení

2.Povídáme si o velikonocích – velikonoční týden….  Na pracovním listu přiřadíme obrázky k textu. Text prosím dětem přečtěte a přidejte třeba svoje zážitky. Povídejte si.

3.Počítání vajíček a procvičování předmatematických pojmů – nahoře, dole, uprostřed, méně, více, atd.vybarvíme vajíčka podle návodu na pracovním listu

4.Zdobíme kraslici….. .

Vajíčko zdobíme různými prvky – grafomotorické cvičení.

5.Pomlázky – porovnávání velikostí…. Pracovní list rozstříháme a srovnáme obrázky podle velikosti, správné pořadí nalepíme na papír

6.Velikonoční koleda – básničky – můžete nám třeba natočit krátké video, jak děti koledují.

7.Společně si můžete vyzkoušet TANGRAM – barevné dílky se vystříhají a skládají na vzor vajíčka. Správné řešení, které je nakresleno vedle, si zakryjeme!

8.Aktivita je  „na ven“ –   pokud bude hezky, můžete si třeba zahrát hru „Honzo vstávej!“ – k určenému cíli se děti (nebo i dospělí posunují podle pokynu „Honzo vstávej!“ ptáme se – „kolik je hodin?“ a vymýšlíme pohyb – 3 sloní kroky nebo 5 myších kroků, atd. děti hru znají,

určitě si vzpomenou. A pokud ne – pravidla máte v příloze.

Můžete využít některý z nápadů na tvoření z přílohy (máte v mailu), podívat se na velikonoční pohádku, zahrát si pexeso nebo vyzkoušet velikonoční kvíz – viz odkaz:

Přeji vám všem krásné svátky jara

Puzzle

Pexeso