ZDRAVÁ ŠKOLNÍ JÍDELNA

Školní jídelna Mateřské školy Dačice získala jako první a v Jihočeském kraji prestižní certifikát Zdravá školní jídelna. Tento certifikát uděluje Státní zdravotní ústav České pod záštitou Ministerstva zdravotnictví ČR, po splnění 10 kritérií a kontrole veškerých souvisejících dokladů. V současné době se tímto certifikátem může pyšnit pouze 104 školních jídelen v celé České republice. Tento certifikát nám byl udělen díky spolupráci s Janou Fischerovou z Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje, která se společně se Státním zdravotním ústavem ČR na projektu Zdravá školní jídelna podílí.

V naší mateřské škole tak děti dostávají pestrou a zdravou stravu s dostatkem obilovin, ovoce, zeleniny, luštěnin, ryb a mléčných výrobků, která zároveň využívá i nejnovějších trendů a poznatků v dětském stravování.

Ochutnávka pokrmů pro základní školu

Školní jídelna při MŠ Dačice vaří i pro žáky prvních a druhých tříd Základní školy Komenského - odloučené pracoviště Bratrská.

Dne 14. 5. 2019 proběhla ve spolupráci se Zdravým městěm Dačice a Základní školou Komenského Dačice ochutnávka pokrmů, které se běžně nacházejí na jídelním lístku MŠ Dačice. Cílem této akce bylo ukázat budoucím prvňáčkům a jejich rodičům, že zdravé pokrmy připravené ve školní jídelně mohou výborně chutnat. Indická polévka z červené čočky, bulgur s krůtím masem a zeleninou, treska s kořenovou zeleninou a smetanou, brokolicové karbanátky a tvaroh s jahodami a chia semínky všem moc chutnaly. Nezapomněli jsme ani na recepty, které si rodiče mohli odnést domů a vyzkoušet si recepty i doma.

Recepty - ochutnávka 14.5.2019