Andělé strážní ze školky

Andělé strážní ze školky

„Každý z nás někdy potřebuje svého anděla strážného

a někdy jsme sami pro někoho andělem.“

 

Máme dobu adventní, která je opět provázená tématem, který pro naše děti není zcela srozumitelný. Dospělí neustále mluví o koronaviru a děti ví a cítí, že je to něco špatného.

Ale musíme si uvědomit, že děti, které jsou nyní ve školce, již žádný jiný advent bez koronaviru, nezažily. Či si opravdu nepamatují, jaký advent a Vánoce byly, když jsme slovo Covid neznali.

Proto jsme se rozhodli s pomocí anděla strážného, který k nám zavítal na zem, dětem přiblížit, co dospěláky vlastně trápí. Děti díky andělu zjistily, že každý z nás tuto dobu prožívá jinak než před několika lety. A že pro někoho může být tato doba dobou zoufalství, smutku a hořkosti.

Anděl strážný nás však ujistil, že ale i v této době má každý z nás svého anděla strážného, který bdí nad našimi hlavami a dává na nás pozor a jistě nám pomáhá i v těch nejtěžších těžkostech. Děti si samy uvědomily, že mnoho lidí na tuto skutečnost zapomíná a jistě by bylo všem lidem lépe, kdyby žili s vědomím, že nikdy nejsou sami.

Dostali jsme tedy nápad lidem připomenout, že andělé strážní jsou stále s námi. Společnými silami vzniklo skoro 400 andělů strážných vyrobených z okrasných papírů. Ty jsme s dětmi roznesli po okolí naší školky a rozdávali kolemjdoucím lidem. Rozdali jsme tak kromě andělů plno radosti a dodali jsme snad tak i odvahu bojovat s touto dobou dál.

Omlouváme se všem, kteří anděla strážného nedostali, ale věříme, že alespoň touto formou se naše poselství dostane k co nejvíce lidem. A pokud můžete, šiřte toto poselství dál, ať věří co nejvíce lidí, že na své starosti nikdy nejsou sami.

 

 

„Věř, že andělé strážní

         jsou s námi

      i v této době“