Historie školky

Historie

Mateřská škola byla dokončena v roce 1978, provoz školy byl zahájen v lednu 1979.

Provozovatelem MŠ bylo JZD Dolní Němčice, bývalo zapsáno až 36 dětí, JZD zajišťovalo svoz dětí i z dalších obcí / Hostovice, Lipolec, Valtínov.

1. 1. 1991 byla MŠ předána pod Městský úřad Dačice.

Na základě zřizovací listiny ze dne 11. 10. 2002 je MŠ součástí příspěvkové organizace Mateřská škola Dačice, Bratrská 177/I, 38001 Dačice.

Současnost

Mateřská škola v Dolních Němčicích je součástí Mateřské školy Dačice, je jejím odloučeným pracovištěm.

Jedná se o přízemní budovu, která se nachází na okraji vesnice v přírodním prostředí s vlastní školní zahradou a vlastní kuchyní. Mateřská škola je jednotřídní s celodenním provozem. K mateřské škole patří prostorná školní zahrada, která je vybavena krytým pískovištěm a moderními hracími prvky. U MŠ bylo vybudováno ve spolupráci s rodiči dopravní hřiště.

Během prázdnin 2018 prošla budova rozsáhlejší rekonstrukcí – výměna střešní krytiny, výměna oken, zateplení, nová fasáda a rekonstrukce sociálního zařízení dětí a učitelek.

Školní vzdělávací program s názvem „Svět kolem nás“ využívá přírodního prostředí k vytváření elementárních základů pro otevřený a odpovědný postoj člověka k životnímu prostředí.