Zdravá školní jídelna

Školní jídelna Mateřské školy Dačice získala jako první a v Jihočeském kraji prestižní certifikát Zdravá školní jídelna. Tento certifikát uděluje Státní zdravotní ústav České pod záštitou Ministerstva zdravotnictví ČR, po splnění 10 kritérií a kontrole veškerých souvisejících dokladů.  V současné době je do projektu zapojeno 241 školních jídelen, certifikáty se může pyšnit 110 z nich.  Tento certifikát nám byl udělen díky spolupráci s Janou Fischerovou z Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje, která se společně se Státním zdravotním ústavem ČR na projektu Zdravá školní jídelna podílí.

V naší mateřské škole tak děti dostávají pestrou a zdravou stravu s dostatkem obilovin, ovoce, zeleniny, luštěnin, ryb a mléčných výrobků, která zároveň využívá i nejnovějších trendů a poznatků v dětském stravování.